KATEGORİ SEÇİMİ YAPIN
Bağcılar Köpek Kuaförü
3 sene önce

Bağcılar Köpek Kuaförü

Bağcılar Köpek Kuaförü

Özellikle sahipleri tarafından düzenli olarak bakım ve tüy taraması yapılmayan evcil petlerin zamanla uzayan tüyleri taranmadığı için düğümlenebilir, keçeleşebilir ve taranmaya çalışıldığında ise canının yanmasına neden olabilir. Ya da genel ihtiyaçları ve enerji boşaltmaları için dışarıya çıktıkları zaman tüy aralarına kaçan pisliklerin zamanla enfeksiyona neden olabileceği gibi beraberinde birçok deri hastalıklarına neden olabilir. Bu nedenle rutin olarak deneyimli uzman bir pet kuaförüne ihtiyaç duyulur. İstanbul Avrupa yakasında hizmet veren Bağcılar köpek kuaförü hijyenik ortamda küçük dostlarınızı üzmeden kuaförlük hizmeti veriyor.

Köpek Kuaförlük Hizmetleri
Köpek kuaförlük hizmetleri konusunda daha detaylı bilgileri bulabileceğiniz pethair.com.tr web sitesinde ayrıca Bağcılar bölgesi için Bağcılar köpek kuaförü iletişim bilgilerine de ulaşabilirsiniz. Köpek kuaförlük hizmetleri dahilinde köpek dostunuzun tüy bakımı, ırk özelliklerine uygun genel tıraşı, göz, kulak, ağız ve diş bakımı da bu hizmetler dahilinde gerçekleştirilir. En önemlisi de özel ilaçlı şampuanlarla masaj ile yıkanmalarıdır.

Köpek Tıraşları Nasıl Yapılır?

Köpek tıraşı yapılmadan önce öncelikle deri ve cilt sağlığı kontrol edilir. Tüy aralarında kalan herhangi bir yabancı madde varsa öncelikle o temizlenir daha sonra uygun bir fırça ile tüyleri yavaş, yavaş fakat uzun bir süre taranır, tüyler yumuşatılır, parlatılır ve yumuşaması sağlanır. Daha sonra ise köpeğinizin ırk ve tüy yapısı özelliğine uygun formda ve sahibinin isteği doğrultusunda makas ile tıraşı yapılır. Ancak bazı bölgelerde özellikle popo bölgesi gibi yerlerde tarak uçlu tıraş makinesi ile kısaltma yapılabilir.

Köpek Kuaförlerinde Aranan Kriterler
Minik dostlarınızı tıraş yada diğer bakımları için emanet edeceğiniz kişilerin mutlaka deneyimli onları seven ve onların ruh hallerinden anlayan ve bu işi para kazanmanın dışında severek yapan kişiler olması gerekir. Bu konuda size en uygun bilgileri ve verecek pethair.com.tr adresini ziyaret ederek yardım almanız içinizin de rahatlamasını sağlayacaktır. Köpeğinizin genel bakımının yapılacağı ortamın sağlık koşullarına uygun hijyenik ortamda ve dezenfekte edilmiş aletler ile uygulanması önemli bir durumdur.

Pet Kuaförde ki Banyo Hizmeti
Köpekler insanlar gibi banyo yapmayı sevmezler. Ancak alıştıklarında ise sudan çıkmak istemezler. Fakat bu aşamada onları bu işleme alıştırmak için ürkmeyecekleri şekilde suyun sıcaklık derecesi ayarlanmalı, aniden su tutmak yerine yavaş, yavaş alıştırarak hazırlanmalıdır. Köpekler yıkandıktan sonra derileri kurur bu nedenle de cinslerine uygun ilaçlı ve nem derecelerini ayarında tutmak için özel şampuanlar kullanmak önemli bir durumdur.

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR
BİR YORUM BIRAK