KATEGORİ SEÇİMİ YAPIN
Hayvan Berberi
3 sene önce

Hayvan Berberi

Hayvan Berberi

Aynı insanlar gibi evcil hayvanlarında bakıma ihtiyaçları vardır. Bu ihtiyaçları özellikle tüy bakımları olduğu gibi tıraşlarıdır. Evlerde en çok bakılan evcil hayvanlar arasında kedi ve köpekler gelmektedir. Evcil hayvanlarınızın her gün düzenli olarak tüylerini taramanıza rağmen uzayan tüyler zaman, zaman keçeleşebilir. Hatta dışarıya ihtiyaçları ve enerji boşaltması için çıkarıldıkları zamanlarda tüylerinin arasına taş, kum, toprak ve yabancı maddeler girebilir ve hayvanınızı rahatsız eder. Bu nedenle yılda iki kez hayvan berberi tarafından tüylerinin tıraş ettirilmesi genel bakımlarının yapılması gerekir. Tüm bu hizmetleri ve hizmet detaylarını pethair.com.tr adresimizden bulabilir ve yardım alabilirsiniz.

Neden Hayvan Berberi
İnsanın çocuğu gibi olan evcil hayvanlarınızın bakımları için yılda iki kez götüreceğiniz hayvan berberi köpek yada kedinizin sadece tüylerini tıraş etmez. Onları olması gereken genel bakımdan geçirir. Örneğin, kulak temizliği, tırnak kesimi, göz temizliği, banyo gibi bütün ihtiyaçları pethair.com.tr web adresimizden bize ulaştığınızda ayağınıza kadar gelerek özel otomuzda en uygun koşullarda 7 gün hizmet anlayışımız ile randevulu olarak gerçekleştiriyoruz.

Hayvan Tıraşı Nasıl Yapılır?

Evcil hayvanınızın bakımı ve tıraşı hijyenik ortamda önceden sterilize edilmiş özel aletlerle uzman ekibimiz tarafından yapılır. Öncelikle köpek ya da kediniz uygun fırçalar ile taranarak ölü tüylerden arındırılır. Bu işlem onları üzmeden canları yanmadan yapılır. İlaçlı şampuan ile uygun masajlarla özel küvetlerde yıkanmasının akabinde tıraşa hazırlanır. Yıkanan hayvanınız kurulandıktan sonra uygun bir makas ya da tıraş makinası ile sakinleştirerek tüyleri kısaltılır. Daha sonra tekrar yıkandıktan sonra iyice kurulanması sağlanır.

Hayvan Bakımında Diğer Hizmetler
Hayvanlarınızın tüy tıraşlarının dışında kulak tüyleri temizlenir, kulak içleri temizlenir, anal keseleri temizliği yapılır, tırnak arasına kaçmış olan yabancı madde varsa onlar ayıklanır ve tırnakları kesilir, cildini nemlendirmek için özel kremler kullanılır. Ayrıca, özel losyonlar ile gözyaşı izleri ve göz temizliğinden sonra evcil hayvan parfümü kuru olarak tüylerine ve özel yerlerine sürülerek mis gibi kokması sağlanır. Ayrıca yapılan banyo sıradan sizin arada sırada yaptırdığınız banyo gibi değil oldukça detaylı bir banyo ile tertemiz olması sağlanır.

 

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR
BİR YORUM BIRAK