KATEGORİ SEÇİMİ YAPIN
Köpek Kuaförü Esenler
3 sene önce

Köpek Kuaförü Esenler

Köpek Kuaförü Esenler

Köpek beslemek kadar bakımını yapmakta önemlidir. Çünkü köpekler yalnızca mama verilerek birilerine teslim edilecek hayvanlar değildirler. Özellikle yoğun iş yoğunluğundan dolayı hayvanlarıyla sürekli olarak ilgilenemeyen kişiler, onları mutlaka güvenebilecekleri komşularına, arkadaşlarına veya dostlarına emanet etmek istiyor. Ancak köpeklerin ilgi ve alakanın yanı sıra temizlik ve bakım ihtiyaçları da bulunuyor. Bu yüzden köpek kuaförü esenler, hayvanınızı teslim edebileceğiniz doğru mekandır.

Pet Kuaförlüğü Nedir?

Pet kuaförlüğü, köpeğin saç, sakal kesimi, banyo, tırnak kesimi, kulak ve göz temizliği gibi ihtiyacı olan bütün bakım hizmetlerini karşılayan kuaförlere denir. Köpeklerin tırnak, deri ve tüylerinin usulünce kesilmesi sağlık açsından önem taşıyor. Ayrıca köpeğiniz görünüş olarak daha şirin bir hale geliyor. Bu tür hizmetlerin yapıldığı pethair.com.tr köpeğiniz için en uygun olanakları sağlıyor.

Nasıl Yapılır?

Pet kuaförlüğü, ister evinizde isterseniz firmanın aracında yapılıyor. Makine tıraşı, makas tıraşı, banyo, rotüş ve tarama gibi birçok aşama vardır. Makine tıraşı tüylerin dökülmesine karşı uygulanır. Tüyler uygun uzunlukta kesilerek yine uygun şampuanla yıkanır ve fön yardımıyla kurutulur. Makas tıraşı tüylerin daha şık bir görünüme kavuşması için yapılır. Banyo yaptırılan köpek aynı şekilde şampuanla yıkanarak fön ile kurutulur.
Rötüşte ise kulak içi, pati altı, göz çevresi ve genital alandaki tüyler düzeltilir. Yaklaşık 20 dakika süren tarama hizmetinde, köpeğinize ayrıntılı tarama yapılarak tüylerinin daha parlak ve canlı olmasının yanında keçeleşmesi de önleniyor. Tüm bu hizmetlere göz, kulak temizliği ve tırnak kesimi dahil ediliyor. Bütün aşamaların hayvanınız üzerindeki etkiyi merak ediyorsanız köpek kuaförü esenler adresi sizin için uygun tercihtir.

Pet Kuaförlüğü Neden Tercih Edilmelidir?

Pet kuaförlüğü, profesyonel kişiler tarafından uygulanan aşamalı yöntemlerden oluşuyor. Bu anlamda kedi veya köpek gibi hayvanların tüylerini, bu konuda bilgisiz ve profesyonel olmayan kişilerin yapması köpeklerin sağlığı açısından tehlikeli bir durumdur. Bu durum onların cilt kanseri ve davranış bozukluğu gibi birçok rahatsızlığa yakalanmalarına sebep olabilir.

Makas uçları, tıraş makineleri ve makas gibi tıraş aletleri sterilizasyon amacıyla, dezenfektan spreylerle ultraviyole ışın altında temizleniyor. Ayrıca pet kuaförlük hizmetleri kuaförlerin kendi araçlarında gereken hijyenik ortamda gerçekleştiriliyor. Sizde hijyenik bir ortamda evcil hayvanınızın deneyimli bir kuaför hizmetinden yararlanmasını istiyorsanız pethair.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR
BİR YORUM BIRAK