KATEGORİ SEÇİMİ YAPIN
Snoopy Köpek Kuaförü
3 sene önce

Snoopy Köpek Kuaförü

Snoopy Köpek Kuaförü

Bütün insanların belli aralıklarda kendine bakım gösterir. Tıpkı insanların kendine bakım gösterme ihtiyacı duyması gibi bu ihtiyaç, köpekler için de geçerlidir. İnsanlarda olduğu gibi mevsime, ırka, cinsiyete göre bakım çeşitlerinin değişmesi kesindir. Bunun için snoopy köpek çeşidine göre, snoopy köpek kuaförü bulunmaktadır. Snoopy köpek kuaförü hizmeti veren pethair.com.tr bu köpek çeşidine sahip olan bireylere oldukça yardımcı olma olanağı sağlamaktadır.

Uzun tüylere sahip olan köpeklerin, deri ve hijyen konusunda problemler yaşayacağı köpek sahipleri tarafından bilinmelidir. Bu yüzden, köpeklerin tüyleri belli aralıklarla kesilmelidir. Tüyleri kesilmeyen ve köpek çeşidine bağlı olarak uzayan tüyler köpekler için sindirim sorunları oluşturabilir. Bu yüzden köpek bakımı yapılmalıdır.

Köpek Bakımı Nasıl Yapılır?
Pethair.com.tr bu konuda uzman olup, her tür köpeğin bakımını uzman bir şekilde köpeğe zarar vermeden bakım yapmaktadır. Bu köpek çeşitleri arasında snoopy köpek kuaförü olarak da bilinen bu hizmet, köpeğe oldukça iyi bir bakım hizmeti sağlamaktadır. Hayvan kuaförlüğü kolay olmamakla beraber, uzmanlık isteyen bir konu olduğu herkes tarafından bilinmelidir. Köpek bakımını, tıraş ve banyo, tırnak kesimi, göz ve kulak temizliği gibi bakım çeşitlerini üç ayrı çeşide ayırmak doğru olacaktır.

Köpek Tıraşı Nasıl Yapılır?

Köpek tıraşları; makas ve makine tıraşı olarak ikiye ayrılır. Bu tür tıraş malzemeleri oldukça iyi bir şekilde temizlenip, köpekten köpeğe kullanılmaktadır. Bu yüzden hijyen konusunda endişeleri olanlar, endişe duymamalıdırlar.

Makine tıraşı; tüy dökülmesi yaşayan köpekler için yapılan tıraş çeşididir. Tüy uzunluğu 3 milimetre veya 2 santimetre arasında değişiklik gösteren uzunluklarda kesilmektedir. Bu tıraş sonrası köpek yıkanır, taranır ve fön yardımıyla kurutulur.

Makas tıraşı; tüyleri çok fazla uzun olan köpeklerin, tüyleri makas yardımıyla kısaltılarak estetik görünüm kazandırılmasına verilen addır. Bu şekilde yapılan tıraşlarda da köpek yıkanır, taranır ve fönle kurutulur.

Köpekler İçin Kuaför Ne Zaman Tercih Edilmelidir?
Evcil köpeklerin tüyleri genelde, kış ve yaz aylarının başlarında dökülmektedir. Bu yüzden bu ayların başında hayvan kuaförlerini tercih etmek doğru olacaktır. Yaz aylarında daha fazla edilmesi gereken kuaförlerin, köpek sağlığı bakımından yararlı olacaktır.

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR
BİR YORUM BIRAK